H V Ě Z D Y Když už lidé zhasnou světla a umlkne hluk světa, tehdy vidíme hvězdy a ponoříme se do ticha noci. A čím je tma větší a noc hlubší, tím více září hvězdy. (Phil Bosmans - S láskou po celý rok)

Proč je taková internetová stránka?

Jednoho hezkého rána mě zničehonic Múza políbila...obsahem toho polibku bylo: "Ty, děvče, nezkusila bys povzbudit své přátele i ostatní neslyšící, aby se nebáli nejen pera a papíru, ale i počítačové klávesnici a webové stránky a tak vylít ze svých srdcí plných fantazií a zkusmo předat někam dál...kdo by jiný rád přečetl....co tomu říkáš?" "No, díky Múzo, hele, k videní jsou přece v jejich časopisech...ale proč ne, co zkusit udělat nějakou stránku Literárního koutku....a je to tady :)."

Co je Literární koutek Neslyšících?

Už od samotného názvu můžeme poznat, že jde o nějaké hezké psaní...to ano, tímto způsobem můžeme vidět anebo ukázat, že i Neslyšící s radostí píšou svoje zážitky a uchovat se nebo s hrdostí někomu ukázat ...dále taky zkoušejí psát či sestavit text, tak, jak by si to představovali, aby to psaní předalo to, co chce sám říci i když pro ně sdělení ve znakovém jazyce nejjasnejší, 100% nejpřesnější a nakonec nejsdělnější :).

Když sem chci dát taky svůj text, který by určitě stál za to, co mám udělat?

Vážně?...Předem díky...ale je třeba, aby to někdo předem přečetl, zdali by ten text funkci plnil...jako zaujmout apod. Tedy poslat emailem na koutek@ruce.cz (autorka této stránky), a pak kdyby bylo ONO, tak po chvíli (jak pro někoho za hodinu pro někoho za dva dny a zas pro jiného za týden...) se na našem webu se objeví... Ješte něco, nemusíš to být jen ty, ale jestli víš o někom, že něco takového píše nebo už napsal, tak mu o tom řekni...

Může to být dlouhé psaní nebo jeden verš...nebo jak?

No, cokoliv...:), ovšem s tvým jménem nebo pseudonymem a datem (a možná o tom napsat, kde ten text vznikl, nebo co vás k tomu inspirovalo).

Co nyní?

Přece kliknout na některý odkaz prvního odvážného "autora textu" a ... to je už na vás...:).

Lucie Půlpánová.

Moje poznámka

To je jen pokus, zdali by taková činnost stála za to...proto budu velice vděčná, když mi jakoukoliv připomínku napíšete na můj mail viz výše....